mapa
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace ke zprovoznění D11 a přístupu do obce Světí

Informace ke zprovoznění D11 a přístupu do obce SvětíDnes v dopoledních hodinách došlo ke zprovoznění úseku dálnice D11 v blízkosti naší obce spolu s MÚK Plotiště. Do konce roku nebude mezi Jaroměří a Hradcem nutná známka a to i když chybí značka E11e "bez časového poplatku".  Do konce roku můžete jezdit zdarma i na nové D35 do Holic.

Od 1. ledna 2022 už bude celá D11 zpoplatněna z Jaroměře až do Prahy. Stejně tak celá D35 z Hradce do Holic. Několikaletá výjimka okolo Hradce už platit nebude.


Z Hradce směrem do Trutnova a Dvora Králové můžete dojet až na úplný konec dálnice D11 a sjet na exitu 113 za Jaroměří. Z Hradce směrem do Náchoda však zatím musíte sjet už o pět kilometrů dřív, na předposledním exitu 108 u Černožic a projet Jaroměří jako doposud.

Do Hradce Králové se dá sjet z D11 na dvou sjezdech. Buď u Plotiště (u ČKD) anebo u Kuklen (k Pražské ulici). Uzel u Plotiště má kruhový objezd, kde je nutné si pohlídat správný jízdní pruh. U Kuklen zase může být  nepříjemný nájezd na starou silnici, protože MÚK nebyla dostavěna na plný čtyřlístek a dlouho ještě nebude. A musí se tu dávat přednost.

Výjezd z obce Světí je stále možný jen směrem k MUK Plotiště a to v místě I/35.  Spojovací cesta ze Světí do Předměříc je sice dokončena,  ale stále je k ní umístěn zákaz vjezdu,  jelikož nadjezd čeká na kolaudační rozhodnutí.

Termín kolaudace není znám,  ale očekáván je koncem ledna.  Tento úsek nebude také v zimně udržován průjezd touto komunikací je zcela na zodpovědnosti jednotlivých řidičů.