mapa
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výstavba D11 – průjezd vozidel stavby obcí, TNV na polních a obecních cestách

Výstavba D11 – průjezd vozidel stavby obcí, TNV na polních a obecních cestáchV souvislosti s výstavbou D11 a průjezdem nákladních vozidel v obci Světí iniciovala naše obec jednání za přítomnosti vedení ŘSD, firem Eurovia, Metrostav, Novak Parter a VHK Partner o těchto trasách.

 

Předmětem jednání bylo schválení Realizační Dokumentace Stavby (RDS) obslužných komunikací D11 a projednání situace ohledně průjezdu těžkých nákladních vozidel (TNV) obcí Světí, na kterou obyvatelé často pokazují.   Obec Světí požaduje po zhotoviteli omezení staveništní dopravy na komunikaci v zástavbě obce a dále na polních, obecních cestách a soukromých polích.

 

Sdělujeme tímto, že výsledkem jednání je příslib vedení všech zúčastněných zástupců zhotovitelů o dodržování dokumentu zásad organizace výstavby (ZOV) a využití komunikace přes obec Světí jen v nezbytně nutné míře (nadrozměrný náklad, osobní staveništní doprava, lehká technika). V případě, že někteří dopravci při naplnění kruhového objezdu u ČKD nebudou toto nařízení dodržovat bude společnost Eurovia jako zástupce zhotovitelů průjezd TNV obcí řešit. Pokud i nadále budete Vy jako obyvatelé mít pocit, že někteří dopravci nebo konkrétní řidiči využívají pravidelně naši obec jako zkratku na stavbu nebo Vám jezdí například přes pole je třeba zaslat emailem na obecní úřad SPZ daného kamionu a přesný čas průjezdu. Jednotlivé kamiony jsou v evidenci zhotovitelů a ti budou situaci řešit. V případě dotazů se obracejte na místostarostu obce.

 

Zápis z jednání naleznete v příloze.

Světí D11.pdf

 

Petr Středa, místostarosta


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů