mapa
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vypínání veřejného osvětlení v nočních hodinách

Vypínání veřejného osvětlení v nočních hodinách V průběhu měsíce října bude provedena změna systému řízení veřejného osvětlení v naší obci.

 

Nyní je veřejné osvětlení spínáno automaticky se soumrakem při poklesu intenzity denního světla a vypínáno až v ranních hodinách, kdy denní světlo dosáhne opět příslušné intenzity.

Nově bude provedena změna, kdy bude osvětlení zcela vypnuto v časovém intervalu od 23:30 do 4:30 ráno.  Obec k tomuto kroku přistupuje s ohledem na současnou energetickou situaci.

Věříme, že úplné vypnutí veřejného osvětlení nikterak neomezí obyvatele naší obce při cestách do zaměstnání apod. Časový interval vypnutí byl zvolen na základě platných jízdních řádů autobusů,  aby umožnil dojíždějícím pohyb po obci s dostatečným osvětlením.

V případě potřeby drobné změny časového intervalu se můžete obrátit na obec. Obec se bude snažit vyhovět opodstatněným požadavkům.

 

Během nočních hodin v době vypnutého veřejného osvětlení i nadále zůstává v platnosti občasná kontrola obce, veřejných objektů a prostranství  naší bezpečnostní službou.