mapa
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pomoc pro oblasti postižené živelnou pohromou

Pomoc pro oblasti postižené živelnou pohromouEDIT II: sbírka pokračujePo domluvě s Moravou naše sbírka pokračuje. Momentálně mají materiálních zásob dostatek, očekává se ale, že během týdne bude potřeba tyto zásoby doplnit. Proto i nadále můžete až do odvolání vozit věci do hostince Na Zavadilce, který je otevřen vždy od 11 hodin. 
Co se nám sešlo a co můžete vozit? Jsou to především úklidové prostředky a nářadí, plachty na zakrytí (nejen střech), deky a peřiny, vodu a v neposlední řadě také oblečení a boty.
Dovoz na místo se bude následně řešit spoluprací s Diakonií.
 
EDIT: nejvíce potřeba jsou v tuto chvíli plachty a střešní latě. Pro jejich rychlé doručení na místo je vozte přímo na stanici HZS Královéhradeckého kraje v Hradci Králové, nábř. U Přívozu 122/4. Odvoz věnovaného materiálu se uskuteční v neděli 27. 6. v 10:00 do postižených oblastí.

 

Obec Světí se připojuje k mnoha sbírkám materiální i finanční pomoci pro obce na Jižní Moravě, kde se včera přehnalo tornádo.

Obec ze svého rozpočtu uvolní 19 999 Kč na pomoc postiženým oblastem. Přispět můžete i vy a to jak finančně, tak materiálně.

 

Finanční pomoc:

Nadace Via - darujte ZDE

Nadační fond pomoci - darujte ZDE

Člověk v tísni - darujte ZDE

Diecézní charita Brno - darujte ZDE

Diakonie Českobratrské církve evangelické - darujte ZDE

Nadace Adra - darujte ZDE

Český červený kříž - darujte ZDE

 

Materiální pomoc:

Od pátka 25. 6. do neděle 27. 6. lze přispět textilem a obuví, hygienickými potřebami nebo třeba nářadím na úklid způsobených škod. Sběrné místo je na sále místního hostince Na Zavadilce.

 

Děkujeme, že pomáháte s námi!

 

Pomoc tornádo.pdf