mapa
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obrus krajnic komunikací - dotazy obyvatel

Obrus krajnic komunikací - dotazy obyvatelZastupitelstvo obce během několika týdnů zpětně čelilo dotazům ohledně frézování krajnic v katastru obce na silnicích III. tříd.

Abych osvětlil situaci... obec Světí není většinou zadavatelem těchto prací a údržba "neobecních" komunikací je plně v kompetenci SUS Královehradeckého kraje.  Písemnou komunikaci směrem k SUS KHK naleznete níže pod textem... i na toto jsme poukazovali.

Petr Středa, místostarosta

 

***********************************************************************************************************

 

Dobrý den,
předávám váš podnět nejbližšímu vedení ať se k němu vyjádří.
Podnět na seřezávání krajnic vzešel jako požadavek na plán od našeho vedení.

 
Inspektor silniční sítě cestmistrovství Hradec Králové
Správa silnic Královéhradeckého kraje p.o.
www.sskhk.cz
 

-----Original Message-----
From: Obec Světí [mailto:obec@sveti.cz]
Sent: Monday, October 15, 2018 22:15 PM
To: Lubomír Hrabák
Subject: Obrus krajnic - katastr obce Světí


 Dobrý den pane Hrabáku

Obracím se na Vás opět ve věci obrusu těch krajnic,  kterému jsem se marně snažil zamezit.  Vaši pracovníci obrus provedli minulý týden a výsledek je snad ještě horší než jsem očekával. Jsme už cca týden pod palbou dotazů směrem od obyvatel obce jaký toto má smysl  s podezřením, že si toto obec u Vás objednala.


Jak jsem zmiňoval v telefonickém rozhovoru tak ani jedna ze čtyř komunikací nevyžadovala tyto práce. U všech komunikací je tvar vozovky na krajích takový, že odtokové podmínky byly dostatečné a drn, který tam byl, alespoň zpevňoval ty rozlámané krajnice, které jsou spíše potřeba opravit. Nyní za deště i sucha není rozeznatelné kde vlastně vozovka končí a nebude dlouho trvat než se s prvním nákladním vozidlem utrhne krajnice. Z vozovek, které měli 5m máme nyní místy i sedmimetrové. Na některých místech obrus naopak nešel provést tak to, zůstalo tak jak to je a jsou jen rozhrabané drny podél krajnice atd...

Uvědomte prosím vedení, zda by nebylo vhodné některé práce s námi třeba alespoň 1x ročně konzultovat. Je několik činností, které byly provedeny bezvadně (například na můj požadavek ořez hrušní směr Všestary) a současně jsou aktivity, na kterých není třeba plošně vůbec plýtvat prostředky. To je například tento obrus krajnic v našem katastru letos.  Myslím si, že i tato velká technika je pro tento druh zohýbaných krajnic naprosto nevhodná pokud to má být provedeno tak aby to trochu vypadalo. Je to spíš na menší techniku (minibagr, traktorbarg), která vymodelovala nový tvar příkopů a krajnic v kritických místech. Vřešilo by to problém na mnoho let dopředu.


 S pozdravem
Petr Středa, místostarosta obce Světí